vstřiky PD

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

eifelxxl
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 06 úno 2010, 22:09
Bydliště: Pardubice

vstřiky PD

Příspěvek od eifelxxl »

zdravím,chtěl bych Vás poprosit o radu,jedná se o vstřiky na Passata 1.9tdi 96kw avf,mám tam mít 038 130 073 AL myslíte že pujdou prohodit s 038 130 073 BA???udajně jsou taky z AVFka.díky
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5948
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Fantik »

Nebude to fungovat dobře, jedině k tomu upravit soft.
Uživatelský avatar
tomiisp
Aktivista
Příspěvky: 1578
Registrován: 11 črc 2008, 13:42
Bydliště: velmi blizko CZ :)

Příspěvek od tomiisp »

BA su starsie a ,,slabsie,, nez AL, jedina moznost keby si silou mocou tam chcel BAcka tak tam nahrat starsi soft pre AVF (tusim to bol napr. 019 KF)
OOOO AUDI 100 C3 - s originalom spolocne iba typove oznacenie = prototyp s PD / Vorsprung durch Technik ;)
pasa
Přispěvovatel
Příspěvky: 486
Registrován: 10 led 2008, 10:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od pasa »

Naopak BA jsou novější a splnůjí vašší EU normu,Al se hlavně dávali do příčnejch motorů ,alternatova pro AL jsou Starší AA a můžou se zaměnit.Jak už tady ale zanělo ,mají větší trysky a líp se hodí pro chiptuning.
A4 8K5
Uživatelský avatar
tomiisp
Aktivista
Příspěvky: 1578
Registrován: 11 črc 2008, 13:42
Bydliště: velmi blizko CZ :)

Příspěvek od tomiisp »

pasa píše:Naopak BA jsou novější a splnůjí vašší EU normu,Al se hlavně dávali do příčnejch motorů ,alternatova pro AL jsou Starší AA a můžou se zaměnit.Jak už tady ale zanělo ,mají větší trysky a líp se hodí pro chiptuning.
AL su vacsie co viem, nie ? sa davali do PD150
OOOO AUDI 100 C3 - s originalom spolocne iba typove oznacenie = prototyp s PD / Vorsprung durch Technik ;)
pasa
Přispěvovatel
Příspěvky: 486
Registrován: 10 led 2008, 10:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od pasa »

mají větší diry v trisce,kvůli EU se přešlo na užšší v BAčkách.
A4 8K5
Uživatelský avatar
tomiisp
Aktivista
Příspěvky: 1578
Registrován: 11 črc 2008, 13:42
Bydliště: velmi blizko CZ :)

Příspěvek od tomiisp »

tak predsa su BAcka slabsie, mozno nie starsie ale mensie :) tak a uz je v tom poriadok :)
OOOO AUDI 100 C3 - s originalom spolocne iba typove oznacenie = prototyp s PD / Vorsprung durch Technik ;)
eifelxxl
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 06 úno 2010, 22:09
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od eifelxxl »

děkuju za reakce,jestli to tedy chápu správně tak je tam dát mužu,ale musí se přehrát soft.?je to nějak hodně pracný to přehrání nebo to zvládne lepší mechanik??? a ještě jedna otázka,to bych pak měl jak euro 4???Nebo co kdybych přehodil i řídící jednotku z toho auta co budu mít ty vstřiky???
pasa
Přispěvovatel
Příspěvky: 486
Registrován: 10 led 2008, 10:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od pasa »

Obávám se že to ti jen tak nějakej mechanik neudělá,a vyměňovat jednotku je tak trochu nesmysl,cena + dost práce s přispůsobením.
A4 8K5
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

Hlavně prosím kde můžu ty vnitřky do PD-vstřikovačů (jehla a dosed) normálně legálně koupit ? Vůbec to nechápu, vstřikovač pro komůrkáč jsem normálně rozebral a kdekoliv u BOSCHE nebo v Dieselservisu do toho koupil za 500,-- novou trysku a nastavil tlak a bylo to. V pátek mi u BOSCHE řekli že mi prodaj jen celý vstřikovač PD (ca.14.000,- Kč...se pomátli asi) a že trysky do toho neprodávají ! Je to vúbec možný ?
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
Uživatelský avatar
Jenda.
Přispěvovatel
Příspěvky: 122
Registrován: 12 srp 2009, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jenda. »

No oni ti ty špice za 5 000kč 1ks vymění (wallbash) .Těch 14 000kč je taky
normální cena (LOL) hrůza.. :o :o
Passat 1.9 TDI-PD 85kw ATJ r.2000
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

trysky jdou koupit u Dieselpweru, výměna není uplně jednoduchá a pokud je vstřikovač ko, tak ani nemá smysl
eifelxxl
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 06 úno 2010, 22:09
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od eifelxxl »

možná blbá otázka,ale co prohodit i ECU z auta co mám ty vstřiky,to bych tam pak ty vstřiky BA mohl dát???
eifelxxl
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 06 úno 2010, 22:09
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od eifelxxl »

možná by bylo fajn sem napsat proč je chci měnit,auto mi hlavně po zahřátí výrazně cuká na volnoběch,jako kdyby najednou nešla nafta do jednoho válce,nejednou se mi stalo že mi to i chcíplo,diagnostika bez závad,váha nová,teplotní čidlo nové a erg je vyčištěn,kontakty na vstřikovačích jsem napružil. Díky za reakce
Uživatelský avatar
Jenda.
Přispěvovatel
Příspěvky: 122
Registrován: 12 srp 2009, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jenda. »

Jak víš že to jsou špatný vstřiky :?
Passat 1.9 TDI-PD 85kw ATJ r.2000
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“