BMW E46 320D

Moderátoři: šulda, Moderátoři

vonox
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 26 srp 2010, 19:41

BMW E46 320D

Příspěvek od vonox »

Zdravim chc poridit diesela a to bmw 320d jako daily car a zajímalo by mě jak je na tom tenhle motor co se týče nejakych uprav ( 100kw).
nikde sme nic moc nenašel ... jednalo by se o zakladni upravy vstrky, chip, vyfuk, BOV ... mate nejake zkusenosti ? kazdej ma upraveny TDi ale bmw nejak nemuzu nikde najit ze by nekdo mel ? diky za kazdou radu a tip a co byste kdyžtak brali jako alternativu k bmw 320d ?
milan_e46
Sběrač informací
Příspěvky: 47
Registrován: 25 led 2011, 18:11

Příspěvek od milan_e46 »

čau , chtěl jsem pořizovat 320d jako ty , ale ještě že jsem to neudělal , to auto važně nejede !! at už 100 kw nebo 110 kw ve všech co jsem jel tak nic moc svezeni a za chvilku to omrzí , to koncernovy 1,9 tdi jedou lip ... takže jsem zvolil 330d a spokojenost , sice o něco větší náklady na servis ale ne o moc a spotřeba stejna možna mam i menši než je na tech 320d ... a co se týče poruchovosti teda jen co jsem slyšel tak ty dvoulitry se nejak serou nevim co přesně a trilitr pokud se k nemu nechováš vyloženě jak hovado tak je nesmrtelnej ... odchazi tam jen klasicky věci co u všech naft
jura2
Přispěvovatel
Příspěvky: 335
Registrován: 12 led 2008, 20:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvek od jura2 »

320d 100kW neber. Seru sa tam cerpadla.
e46 325 Xi
Uživatelský avatar
chiptuning
Aktivista
Příspěvky: 2519
Registrován: 23 led 2006, 19:59
Bydliště: plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW E46 320D

Příspěvek od chiptuning »

vonox píše:Zdravim chc poridit diesela a to bmw 320d jako daily car a zajímalo by mě jak je na tom tenhle motor co se týče nejakych uprav ( 100kw).
nikde sme nic moc nenašel ... jednalo by se o zakladni upravy vstrky, chip, vyfuk, BOV ... mate nejake zkusenosti ? kazdej ma upraveny TDi ale bmw nejak nemuzu nikde najit ze by nekdo mel ? diky za kazdou radu a tip a co byste kdyžtak brali jako alternativu k bmw 320d ?
no zalezi na jaky vykon se chces dostat ,100kw motor je stejna koncepce jako tdi , 165ps jde bez problemu jen upravou sw / bez koure /
p.s.BOV je u diesela nesmysl ;)
Drag Power
vonox
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 26 srp 2010, 19:41

Re: BMW E46 320D

Příspěvek od vonox »

chiptuning píše:
vonox píše:Zdravim chc poridit diesela a to bmw 320d jako daily car a zajímalo by mě jak je na tom tenhle motor co se týče nejakych uprav ( 100kw).
nikde sme nic moc nenašel ... jednalo by se o zakladni upravy vstrky, chip, vyfuk, BOV ... mate nejake zkusenosti ? kazdej ma upraveny TDi ale bmw nejak nemuzu nikde najit ze by nekdo mel ? diky za kazdou radu a tip a co byste kdyžtak brali jako alternativu k bmw 320d ?
no zalezi na jaky vykon se chces dostat ,100kw motor je stejna koncepce jako tdi , 165ps jde bez problemu jen upravou sw / bez koure /
p.s.BOV je u diesela nesmysl ;)
nic extra nevymyslim bude to daily auto takze vykon aby to motor vklidu pobiral.. a kour mi nevadi 8) (noteeth)
StenDC
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2011, 18:36

Příspěvek od StenDC »

Nemyslím si , že by 100kw verze byla nějak špatná, jezdím jí druhym rokem a bez větších problémů, výkonově dostačuje, motorově super na 320000km, spotřeba přes léto 5.5, zima do 6,5, po celou dobu se měnil jen termostat, řemenice na klice a podtlak na naklápění lopatek turba. dohromady investice 3000,-. plus výměna oleje a filtry, prostě pohoda. takže nehante tuto verzi, každej nafťák, ke kterýmu se majitel bude chovat jako prase tak mu budou odcházet věci, které jste vyjmenovaly. Asi tak :-)
dist01
Aktivista
Příspěvky: 1347
Registrován: 29 kvě 2007, 22:29

Příspěvek od dist01 »

není tak špatny ale odchazi na nem veci časteji (noteeth)
BMW 330i
MAZDA RX8 ex
niki 4motion
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 27 črc 2010, 19:23
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od niki 4motion »

Ahoj,chci se zeptat na tohle auto s výkonovou verzí 110kw jak je na tom se spolehlivostí co tam odchází na co dát při koupi pozor jaká je spotřeba a tak a jestli nejni lepsi uz vzit radši 330d díky.
viktorddd
Přispěvovatel
Příspěvky: 235
Registrován: 27 črc 2010, 11:35

Příspěvek od viktorddd »

110kW verzia je na tom so spoľahlivosťou oveľa lepšie, je to už commonrail, veci tam odchádzajú bežne ako na ostatných dieseloch, čiže sem tam vstrek, váha alebo turbo, hocičo sa môže stať ale v celku spoľahlivý motor, keď nechceš jazdiť pod 6litrov a liter naviac v spotrebe ti nevadí tak zober 330d, je oveľa silnejší
niki 4motion
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 27 črc 2010, 19:23
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od niki 4motion »

Takže s 110kw verzí se dá jezdit do 6litru? A jak to jezdí oproti koncernovím TDI?
viktorddd
Přispěvovatel
Příspěvky: 235
Registrován: 27 črc 2010, 11:35

Příspěvek od viktorddd »

hej dá sa s tým jazdiť aj pod 6l, oproti koncernovým TDI neviem porovnať, ale asi to pôjde ako napr. nejaký golf s ASZ
Uživatelský avatar
dhfool
Aktivista
Příspěvky: 2963
Registrován: 05 kvě 2009, 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dhfool »

Zadní náhon + dlouhé kvalty jsou znát na dynamice proti VW, ale v zatáčkách si to s Golfem vytře s přehledem. Bacha na přední nápravu, odchází ramena a nedají se vyměnit jen čepy. Taky napínák plochého řemenu je bolest.
Škoda Fabia SDI - Žihadlo Edition
Škoda Superb II 1.8 TSI DSG-7
SuperVAG Comfort VW/PSA 2017
BMW DIS/GT1 v57 /ISTA D
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

je pakárna tam měnit turbo a i na vzduch filtr to není nejlepší přístup no a trochu zlobí výřivý klapky v sání.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
bjukemen
Aktivista
Příspěvky: 1365
Registrován: 22 lis 2007, 01:57

Příspěvek od bjukemen »

..klapky sa vyšmaria,turbo no bohu žial dalo by sa to aj lepšie vymyslieť ale neva...
Alfa Romeo 156 sw 2,4 JTD 110kw@ 142,3kw

Obrázek
de-nitro
Přispěvovatel
Příspěvky: 146
Registrován: 12 úno 2007, 22:44

Příspěvek od de-nitro »

nesmysl jakkoliv upravovat tenhle motor
Odpovědět

Zpět na „BMW“