Stránka 1 z 2

spojka šaran 6Q pulzuje do pedálu

Napsal: 27 pro 2014, 18:53
od SUchanek09
ahoj potřebuji poradit, na šaranu 1,9 tdi 96kw 2004 6Q, jsem měnil komplet spojkový set dvouhmota 240mm s kapalinovym ložiskem ,lamela, přítlačák vše originál Luk , nyní mám problém že za jízdy mi pulzuje pedál. při akceleraci mi pedál vystoupne stejně vysoko jako brzdový, při deceleraci se o cca 1-2cm propadne, to se opakuje v závislosti šlapání na plynový pedál. důvod výměny 2hmoty a celého setu byly vybrace při akceleraci,které se tedy odstranily a propadlejší spojkový pedál -domníval jsem se opotřebením lamely, nyní pri tomto pohybu výšky spojkového pedálu jse občas i špatně zařadit či vyřadit zpátečku nebo 1stupen. odvzdušnování proběhlo před 14dny a dnes znova cca v půlhodinových intervalech cca 20-30sešlápnutí a odpuštění kapaliny. za každou radu moc děkuji :?

Napsal: 27 pro 2014, 19:19
od Jirka Kužel
za hřídel jsi tahal jestli není volnej?

Napsal: 27 pro 2014, 19:41
od SUchanek09
když jsem zkoušel brát za řemenici a šlápnout na spojku tak má cca 0,5mm vůli, nevím jestli je to v normě nebo špatný, ještě sem tam dělal hlavu a gumičky vstřiků protože šla nafta do oleje a samotný gumičky nepomohly tak tam bylo o cca 2l oleje víc , mrkev z převodovky volná nevim jestli byla, ale asi bych si toho všiml

Napsal: 27 pro 2014, 20:30
od misoVW
Ak máš veľkú axialnu vôľu na klukovej hriadeli, tak to je tá chyba.

Napsal: 27 pro 2014, 21:13
od cin
Miso, myslis ze by mohl mit tak velkou vuli na klice ? Spis bych tipoval tu prevodovku, ze ma volny lozisko, zadni (pod vickem) na hnaci hrideli, ty priznaky co pise tomu dost nasvedcuji :?

Napsal: 27 pro 2014, 21:18
od Huml
přesně tak, volná hřídel, podložit ložisko podložkou a bude klid

Napsal: 02 led 2015, 01:02
od SUchanek09
axialní vůle byla kolem 0.5mm více ne, přesně se to změřit moc nedalo jen takovej odhad. to ložisko se dá podložit v převodovce čím? a stačí jen odvíčkovat převodovku na autě či musí znova ven? případně nejaká fotka kdyby někdo měl kam podložka příjde, Děkuji.

Napsal: 02 led 2015, 11:14
od roman1648
nejlíp kalenou podložkou odpovídající síly a průměru
já mám různých takových blbostí z dob co jsem dělával dvoutaktní motory, popravdě kam bych to šel dneska koupit ani nevím, zkusim bych nějakou ložiskárnu..

Napsal: 02 led 2015, 19:13
od eazy20
to bude predlohovy hriadel,ako tu pisu chalani,podlozit a jazdit kym sa to lozisko uplne neznici,potom repas u sixtu ;)

Napsal: 02 led 2015, 21:00
od Huml
co takhle zajít např. do VW a koupit tu podložku jako originální díl ;)

Napsal: 02 led 2015, 21:05
od roman1648
To jde? Tak super...
Asi zalezi na servisu/pristupu kluku u dealera...ja kdyz chci neco u HAVM tak bud nevi o cem mluvim nebo na me koukaji jak na vola...nekdy mi pripada ze dil mimo cidlo teploty nebo oil filter je nad jejich moznosti...😈

Napsal: 02 led 2015, 21:27
od Huml
tak všechno je jen o lidech, každopádně číslo dílu je WHT 001 976 ;)

Napsal: 02 led 2015, 21:48
od roman1648
Jj,uznavam a smekam,praxe je praxe...

Napsal: 02 led 2015, 22:34
od cin
JJ, Huml je PAN mistr :)

To Roman - HAVM je jako ve Velkym Mezirici ? Ono v jihlave to neni o moc lepsi, vetsinou na me taky koukaji jak na idiota, hledat v Etce je asi rozciluje, a kdyz zjisti ze to je dil do O1 , jeste hodi opovrzlivy vyraz :(

To SUchanek 09 - vuli ty prevodovky zjistis jen kdyz ji vyndas ven a poradne za tu hnaci hridel vezmes v axialnim smeru , tj jakoby z prevodovky ven a dovnitr , na aute poznas prd. Podlozka to nachvili zlepsi, ale zazraky necekej, jak je to lozisko jednou volny, tak uz to bude jen horsi a horsi , nechci te strasit, ale je to tak, samozrejmne to neni ze dne na den.
Fotku ti muzu poslat z my rozebrany FMH, principove to bude stejny, kdyztak mi hod do SZ mail. Jestli to jde na aute nevim, teoreticky asi jo, jestli prakticky ti snad reknou tady kluci - mechosi. Teoreticky by stacilo vyndat vicko, sundat segrovku z loziska, lozisko za tu drazku po segrovce natahnout/napaciit co nejvic k sobe , no a vyzkouset kolik podlozek se vleze k segrovce , aby tam sla jeste nasadit. Montaz je obracene. Potom koupit novy vicko a zaklapnout. Ale praxe je treba jina :? Jinak ojednaci cislo vicka je 02M 301 211 B , cena cca 150,- kc , ale urcite se podivej na cislo na vicku co vyndas, to je rozhodujici

Napsal: 02 led 2015, 23:30
od Jirka84
Ja to prace na aute tak na pul hodky.uz na to jezdim skoro dva roky.jen pozor jsou dve moznosti vicek na prevodovce.