Stránka 1 z 1
Zadní stěrač Passat Variant 1.9TDI 81KW r.v. 1999
Napsal: 18 kvě 2008, 13:02
od JannyGIV
Ahoj mám tu problém s tímto pašíkem. Nefunguje zadní stěrač, pojistka je OK. Na co se mám první zaměřit?
Janny
Napsal: 18 kvě 2008, 13:09
od 1pavel
podívej se jestli nemáš přelámaný dráty u pantu
Napsal: 18 kvě 2008, 13:20
od Rebelista
Podle mě ti zarezla tyčka stěrače..Protože je dutá a je v ní voda na ostřikovač...Taky jsem to takhle měl!!Takže rozebrat tapecír 5tých dveří,sundat ramínko stěrače. a zevnitř vyšroubovat motorek střerače..Rozebrat..Opatrně!! Je to z plastu..Jak to vytáhneš tak Šmirlglem vyčistit tu tyčinku a i tu díru a pořádně namazat vazelínou a máš po problému...Motorek se nespálí..Jeto držák!!! Na VWclubu je to bežná závada a měl jsem jí na autí i já§!Mnoho zdaru!!

Napsal: 18 kvě 2008, 13:45
od Slavkov
Rebelista píše:Podle mě ti zarezla tyčka stěrače..Protože je dutá a je v ní voda na ostřikovač...Taky jsem to takhle měl!!Takže rozebrat tapecír 5tých dveří,sundat ramínko stěrače. a zevnitř vyšroubovat motorek střerače..Rozebrat..Opatrně!! Je to z plastu..Jak to vytáhneš tak Šmirlglem vyčistit tu tyčinku a i tu díru a pořádně namazat vazelínou a máš po problému...Motorek se nespálí..Jeto držák!!! Na VWclubu je to bežná závada a měl jsem jí na autí i já§!Mnoho zdaru!!

Na GIV totéž... akorát mě už zařvala ta mosazná trubička ostřikovače... existuje opravárenská sada (cca 900,- koncová

)... takže to budu řešit až na podzim

Jinak to otestuj tak, že motorku dáš napájení natvrdo na konektory a uvidíš, pokud nepůjde, tak je zatuhlý, pokud pojede, tak kabeláž - pant nebo spojka ve sloupku
zadní sterač
Napsal: 18 kvě 2008, 14:52
od mirek
Aj podle mně je to zarezivělé a zasekle stavá se to na vozéch od VW group
Napsal: 18 kvě 2008, 20:51
od papirex
ahoj. a co když se zasekává? však to znáte. setře do půlky, poskočí dál a dál a tak dál ...
Napsal: 18 kvě 2008, 20:58
od Slavkov
papirex píše:ahoj. a co když se zasekává? však to znáte. setře do půlky, poskočí dál a dál a tak dál ...
... tak to začíná, původně jsem si myslel, že to je problém vodivé dráhy kontaktů a ono to je přidřená ta osička, rozebrat, vyčistit, pořádně namazat a dát nový ten gumový kroužek

Napsal: 18 kvě 2008, 21:00
od papirex
okha. díkec. zítra to rozeberu a napíšu

Napsal: 18 kvě 2008, 21:09
od mavag
určite motorek ven a namazat - porucha 9X z10. a většinou vodou s ostřiku dík prodřené trubičce v hřídelu.
Napsal: 19 kvě 2008, 21:11
od JannyGIV
Díky za rady. mrknu na to.
Janny
Napsal: 22 kvě 2008, 17:43
od JannyGIV
Tak stěrač se při napojení napájení na přímo pootočí.
Ale do konektoru nejde šťáva. Kabely vydaji ok.
Je cestou nějaký relátko nebo něco?
Pojiska OK.
Předem dík za rady.
Janny