Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32923
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Odpovědi: 0
Bydliště: Strážnice

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od slovacek.milos »

čarpadlo vcelku spolehlivě hlásí předsuvník vstřiku KO, nebo tak nějak, nějaké levné opravy jsou zbytečné, vysolíš 25.000 + jinak to nemá cenu, nechceš zdar, mám vyzkoušené ostrava kravaře
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4369
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Odpovědi: 0
Bydliště: Děčín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od OťasTDi »

Být to moje, tak tam origo dám...koukal jsem na ten původní.... pořád ho mám a je to Denso...vyjde asi na 1550,- co jsem koukal....byl to jen takový pokus .....majitel stejně prakticky vůbec nejezdí ...... nicméně ale já to zkusil s levnější variantou s tím, že není to tak dlouho jsem měnil haláky na třech jiných autech... vždy neorigo..... jezdí do dnes.....tak, že ta meriva je na to tak citlivá....
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32923
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Odpovědi: 0
Bydliště: Strážnice

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od slovacek.milos »

meriva je citlivá jak každé jiné auto,

jedna z možností je chceš ušetřit a takto dopadneš, když majitel nemá a téměř nejezdí tak mu řekni at nejezdí vůbec,

máš třeba možnost tam dát to staré čidlo a když bude startovat tak asi budeš vědět kde je chyba, nezapomínej taky ofukovačku a vždy ddo díry foukat a točit s motorem,
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32923
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Odpovědi: 0
Bydliště: Strážnice

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od slovacek.milos »

taky se podívej na konektor k řj motoru jestli tam není nějaký zabordelizovaný pin, abys to neřešil 8 měsíců jak já, vynechávání jednoho válece pak všech a řj odpojila jeden válec třetí, a byl to oxid na pinu konektor na řj motoru 1.4 16V
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8944
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od hansdob »

Tyhle paskvily japončici křížený s němcem a montovaný v maďarsku …. Na to jsou haklivý už od starého y17dt. ( tady je Z17DT) spodek motoru je vlastně identickej.


Miloši Tady čerpadlo žadný predsuvnik nehlasi tady je common
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4369
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Odpovědi: 0
Bydliště: Děčín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od OťasTDi »

Piny řj zkontrolovány jako první....jsou hned na vrchu....dva velké
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32923
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Odpovědi: 0
Bydliště: Strážnice

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od slovacek.milos »

hansdob píše: 14 kvě 2024, 18:27 Tyhle paskvily japončici křížený s němcem a montovaný v maďarsku


a není to náhodou i tak když tam jsou vstřikovače delphi a vypneš motor umí zavrzat, když vstřik vrzne vypustí do přepadu pěnu, ta pak vletí do čerpadla a nenastartuješ, dělají to jen ty delphi vstřiky, de to i ten okruh zrušit a tkusem napojit přepad přímo do nádrže, ta pěna je vidět i když sděláš přepady a vypneš motor, nebo přepadový test
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4369
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Odpovědi: 0
Bydliště: Děčín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od OťasTDi »

Moment.... můžeš mi to upřesnit? To bych vyzkoušel
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32923
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Odpovědi: 0
Bydliště: Strážnice

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od slovacek.milos »

OťasTDi píše: 15 kvě 2024, 18:29 Moment.... můžeš mi to upřesnit? To bych vyzkoušel

děljí to laciné vstřikovače delphi, když vypneš motor vstřik zavrže a frkne pěnu, ne čistou naftu, u nás je gumex tam prodávají t kusy a přepad ze vstřiků napojíš T kusem na hadici do nádrže
měl jsem takový problém, přijel sem za autoelektrikářem a ten slyšel to zavrzání, já tehdy ještě ne protože jsem to nevěděl, dva vstřiky v háji, po vypnutí motoru vstřky zavrzaly a z přepadů šla pěna, startovalo to a jezdilo normálně, vypls motor a konec, nešlo to ani roztáhnout, (wallbash)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8944
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od hansdob »

Uplně tvrdit to nebudu ale myslím si že vstřiky jsou bosch
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32923
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Odpovědi: 0
Bydliště: Strážnice

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od slovacek.milos »

hansdob píše: 15 kvě 2024, 19:31 Uplně tvrdit to nebudu ale myslím si že vstřiky jsou bosch
já to taky nevím, díval jsem se v kelly a prodávají tam na tento motor i delphi, co sem popsal jsem řešil poprve renault kango, a pak ještě další, tuším že tam byla i meriva CR, dobrá byla i meriva s VP, vyměnil jsem přední kotouče desky a vyjedu z garáže a konec čerpadlo KO, předsuvník, (wallbash) auto vlastnili naši milí méněcení, to bys viděl ten tanec, hned mi srovnávali barák se zemí, bejsbolkama mi chtěli léčit kolena, žehličku na ruce, samé dobré lázenské procedůry, a můj popel rozprašovali z mostu do moravy :lol2:
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19386
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Odpovědi: 0
Bydliště: Vysočina

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od roman1648 »

Hele to máš těžký, kolega děšlal hlavu na Avensisu 2,2D-Cat, vstřiky se tahaly ven snad celý den a tři u toho zařvaly, nejdou repasovat,nový 13tis.kus a teď to ukrošovi vysvětli že auto sem přijelo,motor je zpátky složenej ale nejede protože jsou KO vstřiky ( když předtím nebyly... ) :x
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1084
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Odpovědi: 0
Bydliště: Nová Role

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od p.s. »

Ja dam zkušenost s čidlem kliky nebyl to sice opl ale suzuki jimny
Začalo se to chovat jak popisuješ toho opla vyguglil sem že by to mohlo bejt čidlo diag mlčel
Dál na jednom klubu vsichni radili vem origo je drahej jak prase ale funguje
Neposlechl sem a skusil 3 lacinější náhrady a nedělalo to dobrotu
Skončil sem u drahého originálu a o autu nevim
Další zkušenost s neorigo snímačem mam u punta snimač volantu opět sem neposlech a skusil druhovýrobu abych nakonec stejně skončil u drahýho originálu kerej fakt funguje bez problémú
Takže si myslim že to u tebe dopadne asi podobně 🙂
Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19386
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Odpovědi: 0
Bydliště: Vysočina

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od roman1648 »

Řešil jsem to na Astře H Z17DTH ( Isuzu ), dva snímače nefungovaly myslím KW a EPS až Bosch ano, origo stál tehdy snad 3500 což se mi zdálo dost..
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8944
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od hansdob »

Vsak to je tentýž motor …..
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Opel“